Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT
EN RU DE

MALTA (září 2019)

JAZYKOVÝ POBYT
PhDr. Jana Kolářová

9. – 13. 9. 2019
MALTA

 

 

 

 

 

 

Milé studentky, milí studenti, kolegyně, kolegové, 

 

ve dnech 9. 9. – 13. 9. 2019 jsem měla v rámci programu Erasmus+ možnost zúčastnit se jazykového kurzu angličtiny v BELS School Malta. Byla to moje první návštěva na Maltě a věřím, že ne poslední. 

 

BELS School je moderně vybavená škola sídlící v moderní budově vybavené klimatizací. Ubytovaná jsem byla v třípokojovém apartmánu, patřícímu škole. Spolu se mnou v apartmánu bydleli mladí manželé z Kolumbie a mladý student z Jižní Korey. Se spolubydlícími jsme se pouze pozdravili a míjeli. Apartmán byl moderní, pokoje klimatizované, vybavený moderní kuchyní s možností si případně něco uvařit. V kuchyni byla i pračka. Jak jsem ve škole zjistila, někteří studenti byli ubytováni i v rodinách, takže i tuto možnost škola zajišťuje. Na Maltě ovšem není zárukou, že Malťané mluví perfektně anglicky, neboť jejich jazykem je i maltština, takže toto ubytování není 100 % zárukou, že si angličtinu řádně procvičíte. 

 

Před samotným kurzem jsem absolvovala on-line test, na jehož základě jsem byla zařazena do Upper Intermediate Class, ve kterém jme byli celkem 3 účastníci. Samotný kurz byl pro mne přínosem, akcent byl kladen hlavně na procvičování gramatiky, což je sice trochu nudné, ale potřebné. 

 

V rámci výjezdu jsem měla možnost i trochu se podívat mimo St. Paul´s Bay, kde sídlí škola. Navštívila jsem Vallettu, hlavní město, kde jsou koncentrovány historické památky. Cena jízdného v autobusu jsou za jednu jízdu 2 eura, na Maltě je velmi dobré autobusové spojení. Jen je třeba dát znamení řidiči, neboť autobus v zastávkách automaticky nezastavuje. Ve Vallettě jsem navštívila National War Museum, ve kterém je velmi pěkná expozice. Maltu se podařilo ubránit jak proti Osmanům v 16. století, tak se ji Britům podařilo ubránit ve II. světové válce. 

 

Na Maltě se jezdí vlevo, což je pro nás nezvyklé, takže je opravdu velmi důležité dávat pozor na dopravu a dobře si rozmyslet, kdy do vozovky vstoupit. 

 

Ceny jsou pro nás relativně příznivé, káva stojí cca 1,5 EUR, fast food 1 – 2,5 EUR, oběd 12 EUR. 

 

Maltu mohu jen doporučit.

Sdílet na Facebook
Zpět...
KONTAKTY

Duškova 7, 150 00 Praha 5 (mapa)
IČ: 272 35 530
Vltavská 585/14, Praha 5 (mapa)
AED defibrilátor ve vestibulu školy
Všechna práva vyhrazena ©
2021
Vysoká škola zdravotnická, o. p. s. | Cookies
Vytvořilo studio: InGenius Webdesign