Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT
EN RU DE

ŠVÝCARSKO (duben 2019)

MEETING K PROJEKTU SAFEMADIC

Mgr. Jaroslav Pekara, Ph.D.

4.-5. dubna 2019

ŠVÝCARSKO/Bern

 

 

 

 

 

Jako člen skupiny European Violence in Psychiatry Research Group jsme se v rámci projektu Project "Personal safety of medical personnel in difficult professional situations (SAFEMEDIC)", měl možnost účastnit setkání evropských expertů na prevenci násilí v psychiatrii, které se konalo ve švýcarském Bernu.

 

Skupina 25 zástupců z evropských zemí diskutovala o možnostech bezpečné deeskalace a pacifikace u velmi násilných pacientů. Je potěšující, že tato skupina zohledňuje zejména lidský přístup i při takto vypjatých situacích.

 

Mě osobně nejvíce oslovila přednáška Chrise Stirlinga (Velká Británie), který jako první použil specifické měřící techniky na úroveň bolesti při jedné omezující technice, tzv. lock wrist. Jeho výzkum prokázal, že technika je bolestivá a nebezpečná. Velmi zajímavá byla také přednáška André Nienabera z Německa, který prezentoval přehled faktorů vztahujících se k násilí – zjistil průřezovými komparacemi, že nemá význam ani tak noční/denní směna, pohlaví či oddělení, ale to co ovlivňuje hlavně prevenci konfliktů je vzdělání pracovníků (čím vyšší, tím méně negativních konfliktů). A asi největší přínos měla přednáška prezidentky skupiny Joy Dubury (Velká Británie) o národních standardech k redukci omezovacích prostředků napříč celou Anglií.

 

Následující setkání proběhne na jaře 2020 v Manchesteru a na podzim 2020 přímo v Praze. Nemusíme se tajit tím, že naše škola bude hostitelem těchto prestižních odborníků.

Sdílet na Facebook
Zpět...
KONTAKTY

Duškova 7, 150 00 Praha 5 (mapa)
IČ: 272 35 530
Vltavská 585/14, Praha 5 (mapa)
AED defibrilátor ve vestibulu školy
Všechna práva vyhrazena ©
2021
Vysoká škola zdravotnická, o. p. s. | Cookies
Vytvořilo studio: InGenius Webdesign