Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT
EN RU DE

ITÁLIE (říjen 2016 - leden 2017)

STUDIJNÍ POBYT

Adéla Brychtová

říjen 2016 - leden 2017

ITÁLIE/Řím

Tak kde začít!

 

Přiletěla jsem do Říma 5. 10. 2016 a můžu říct, že od té doby se můj život otočil o 180°. Musela jsem se o sebe konečně začít starat sama, žádné připravené jídlo po příchodu domů a svačinky do školy od maminky (díky mami ❤).


Po vyřízení všech nezbytností na místních úřadech (díky tati za překladatelské služby) a v Erasmus office zdejší univerzity jsem konečně mohla začít studovat.
Jediný zádrhel je angličtina - Italové buď anglicky nemluví vůbec nebo mizerně. Ale samozřejmě jsou i světlé výjimky (jako například můj spolužák Andrea který mi na začátku dost pomohl, protože byl v podstatě můj překladatel při domluvě s dr. Santarellim)
Nicméně je to tu úžasné a absolutně nelituji toho, že jsem se rozhodla vyrazit do světa.
Potkala jsem spoustu nových lidí a troufám si říct i kamarádů a jsem za to moc vděčná, děkuji za tu možnost být tady!A teď už konečně k fotkám :)

Bydlím s klukem z Portugalska, který se jmenuje Tomas! Lepšího spolubydlícího jsem si nemohla v životě přát - hrozně hodný kluk a zároveň dost legrační , takže se spolu rozhodně nenudíme. Dost často pořádáme večeře u nás doma, protože máme téměř největší kuchyň ze všech našich kamarádů.

V nemocnici trávím nejvíce času s holkama Ciarou a Giullií a potom jsou tu kluci Andrea, Lorenzo, Fabio a Flavio. Mluvíme spolu italsko-anglicky, což je pokaždé veliká legrace.

Parco degli Acquedotti je super park, který mám asi tak 5 minut od mého bytu. Je pojmenován po akvaduktech které ho prolínají po celé délce a jsou ještě z dob starého Říma.

Frascati je menší městečko nad Římem, je celkem známé především pro produkci dobrého vína, pořádají se zde také slavnosti vína - něco jako naše vinobraní. Je z něj báječný výhled na Řím a jeho úzké uličky jsou tak krásné!

Sperlonga je městečko na pobřeží, mnohdy označováno za nejhezčí pobřežní městečko v okolí Říma. Nám bohužel nevyšlo moc počasí, ale i tak to byl moc hezký výlet.

Villa Borghese je naprosto boží park, nacházející se v centru Říma. Je vážně obrovský a nabízí spoustu aktivit, ať už se chcete jen kochat výhledem a hezkou přírodou nebo si i trošku zasportovat.

Piazza del Popolo je náměstí nacházející se pod Villou Borghese. Uprostřed je egyptský obelisk okolo kterého jsou čtyři nádrže do kterých přitéká voda z úst čtyř soch - lvic.

Piazza Venezia je veliké náměstí na kterém se nachází Altare della Patria - muzeum ze jehož střechy je skvělý výhled na město.

Coloseum snad ani nemusím popisovat, to je něco neskutečného asi tak jako Fontana di Trevi nebo Pantheon.

Byla jsem se také podívat ve Vatikánských muzeích + Sixtinské kapli - úžasné, tolik krásných věcí na jednom místě!!

Moc ráda se procházím podél Tiberi právě od Piazza del Popolo směrem k Vatikánu a dále k části která se nazývá Trastevere - tam to miluji - úzké uličky plné krásných kaváren, obchůdků, barů a restaurací.

No a nesmím zapomenou na náš výlet do Florencie a Pisy! Florencie je snad ještě krásnější než Řím (a to je co říct!!), za to Pisa pro mě byla trošku zklamáním. Za to do Florencie se musím vrátit protože 2 dny rozhodně nebyly dost.

 


Uff omlouvám se za tak dlouhý email, ale věřte že to není zdaleka vše co mám na srdci a co bych vám chtěla říct o mém pobytu zde. Snad jenom, že tyhle 3 měsíce jsou pro mě opravdu "La dolce vita".
Mějte se krásně a zbytek Vám povyprávím v Praze!

 

Sdílet na Facebook
Zpět...
KONTAKTY

Duškova 7, 150 00 Praha 5 (mapa)
IČ: 272 35 530
Vltavská 585/14, Praha 5 (mapa)
AED defibrilátor ve vestibulu školy
Všechna práva vyhrazena ©
2021
Vysoká škola zdravotnická, o. p. s. | Cookies
Vytvořilo studio: InGenius Webdesign