Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT
EN RU DE

2022 ZAKLETÁ BRANKA

Ve úterý 20. dubna proběhlo 3. kola Univerzitní futsalové ligy. Zápas probíhal v hale Západočeské univerzity v Plzni a utkala se Univerzita Karlova Plzeň (UK Plzeň) v roli domácích s Vysokou školou zdravotnickou (VŠZ) v roli hostů.

Dvacátý duben patřil univerzitnímu futsalu. Program startoval dopoledním zápasem v Plzni, kam přijeli k utkání proti plzeňským medikům studenti Vysoké školy zdravotnické. Oběma týmům před utkáním svítila v kolonce získaných bodů nula, takže motivace byla pro obě strany více než jasná.

Úvod zápasu zastihl v lepším světle domácí UK, když na světelné tabuli již v 8. minutě svítilo skóre 3:0. Hostující hráči spoléhali spíše na ztráty plzeňských hráčů a snažili se hrozit z případných brejkových situací. Těch ovšem přicházelo pramálo a proto se do poločasové přestávky odcházelo za stavu 5:0. Při chuti byl domácí Sedláček, který se podílel na všech 5 gólech svého týmu, přesněji 4 sám vstřelil a u jednoho asistoval Bauerovi.

Hned ve 2. minutě druhé půle se prosadil opět Sedláček a nic nenasvědčovalo tomu, že by se na obrazu hry mělo cokoliv měnit. Druhé dějství ovšem nebylo tak jednoznačné a hostující hráči se dostali i do několika zajímavých příležitostí, které ovšem ani v jednom případě neskončily brankou v síti gólmana Vicendy.

Plzeňští se nechtěli ve druhém poločase nechat zahanbit a ve 35. minutě se strhnul gólový uragán, když se postupně trefili Faško, Konaré a Mocák. Finální podobu výsledku dal ve 48. minutě Řezáč a hosté se vraceli do Prahy s desetigólovým přídělem.

Kromě vynikajícího výkonu Jaroslava Sedláčka, který si připsal 5 branek a 4 asistence, určitě stojí za zmínku i to, že v utkání padla historicky teprve druhá zelená karta v UFL. Tu si vysloužil domácí kapitán Oskar Konaré. Za co si hráč kartu zasloužil nebo co si o celém konceptu zelené karty myslí, si můžete přečíst už teď v rozhovoru na našem webu.

 

Ohlasy po utkání:

Radim Hluboček (kapitán VŠZ): „My to hrajeme pod heslem, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, takže si to vlastně užíváme. Zahráli jsme si fotbal, soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál. Podle mě vítězí vždy sport. Jsem rád, že jsme se mohli zúčastnit.“

Ondřej Vicenda (brankář UK Plzeň): „Byli jsme dnes jasně lepší. Měli jsme tam mladší kluky, běhavější. Pak jsme je tedy přehráli už jasně. Oni měli trošku smůlu, mě zachránila několikrát tyč. Myslím, že kluci si to zasloužili a byli rozhodně lepší.“

Jan Matas (trenér UK Plzeň): „Jsem rád, že jsme utkání vyhráli a ještě tímto výsledkem. Dát 10 gólů a udržet vzadu nulu je určitě super. Soupeř měl trochu i smůlu, jelikož několikrát trefil tyč, nebo dobře chytajícího Ondru Vicendu. Nicméně musím pochválit celý tým, že hrál disciplinovaně, týmově a plnil věci, které si říkáme a které trénujeme. V příštím zápase náš čeká ZČU, určitě na ně zkusíme něco vymyslet a chceme uhrát co nejlepší výsledek.“

 

UK Plzeň – VŠZ 10:0 (5:0)

Branky: 2. Sedláček (Bauer), 4. Sedláček (Faško), 8. Bauer (Sedláček), 22. Sedláček (Faško), 25. Sedláček (Vicenda), 27. Sedláček (Mocák), 35. Faško (Sedláček), 36. Konaré (Sedláček), 37. Mocák (Řezáč), 48. Řezáč (Sedláček) Žluté karty: nikdo – 5. Horňák, 40. Novák Rozhodčí: Pelikán – Strolený

 

UK Plzeň: Vicenda – Bauer, Konaré, Řezáč, Faško, Sedláček, Mach, Mocák

VŠZ: Sládek – Hluboček, Bláha, Skučko, Horňák, Novák, Balaščák, Karnet

 

Sdílet na Facebook
Zpět...
KONTAKTY

Duškova 7, 150 00 Praha 5 (mapa)
IČ: 272 35 530
Vltavská 585/14, Praha 5 (mapa)
AED defibrilátor ve vestibulu školy
Všechna práva vyhrazena ©
2021
Vysoká škola zdravotnická, o. p. s. | Cookies
Vytvořilo studio: InGenius Webdesign