building of school

Kontakty:

Vysoká škola zdravotnická, o.p.s. v Praze 5, Duškova 7, 150 00 Praha 5
IČ: 272 35 530

dotazy online
telephone

sekretariát: 210 082 412AED
ve vestibulu školy


Pravý diplom
Pravý diplom.cz

Vítejte na stránkách naší školy

SPORTOVNÍ VÍKEND 29. až 31. 5. 2015 - SÁZAVA


Pátek 29.5.
Sraz účastníků v odpoledních hodinách na Hlavním nádraží v Praze, odjezd do Čerčan. Přesun na tábořiště u Sázavy. Vybudování tábořiště, seznámení se se základními pravidly bezpečnosti a riziky vodáckého sportu. Informace o výcviku, základní terminologie.

Sobota 30.5.
Ráno vaření snídani, balíme, převlékáme se do sportovního. Po dvojicích pak připravujeme lodě, nakládáme zavazadla. Nejprve provádíme trénink a instruktáž „na suchu“, pak spuštění lodí a výcvik na vodě: správné držení pádla, činnost háčka, práce zadáka, ovládání lodi, bezpečné přistávání, vytažení plavidla, koníčkování.

Přirážíme k prvnímu jezu, přetahujeme plavidla a pokračujeme nevlídným chladným deštivým počasím k Týnci nad Sázavou. Během cesty se i úplní začátečníci postupně zdokonalují v technice ovládání lodi.

Kolem páté dorážíme na tábořiště v Týnci, rozbíjíme tábor, sprchujeme se a rozděláváme oheň. Po večeři u ohně sušíme mokré šatstvo a hřejeme se, zítra snad bude líp.

Neděle 31.5.
Budí nás slunce, je jasná obloha, snad se konečně zahřejeme. Snídáme, balíme a jako první z celého kempu spouštíme lodě na vodu. Vyrážíme kolem půl deváté. V Kamenném přívoze obědváme, hřejeme se v poledním slunci a těšíme se do nastupujících peřejí. Všichni bez problémů sjíždíme nejtěžší úsek plný zpěněných peřejí, na břehu míjíme známé a slavné trampské osady už v modernějším hávu, ale sem tam přeci jen ještě spatříme starou „klasiku“ - z kulatiny sroubenou chatu a u ní totem s vlajkoslávou a pyšným názvem osady. Toronto, Oregon a už nás žene proud na obávanou skálu Ajax. Naštěstí je nižší stav vody, tak všichni bez problémů proplouváme. A zklidnění, to už nás vítá most v Pikovicích, jsme v cíli cesty. Zbývá vytáhnout lodě, sbalit vše do batohů a čekat na „Posázavský pacifik“, aby nás odvezl zpět do civilizace.

 

 
 
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 Vyhledat v textu


Unicredit bank

U KONTO


nemamkolej.cz