Vítejte na stránkách naší školy





Ve dnech 8. - 10. 5. 2015 probíhalo v Dobřichovicích metodické cvičení zdravotnických družstev, pořádané Asociací dobrovolných záchranářů ČR. Celé cvičení bylo koncipováno formou soutěže, jako náročné testování záchranářů nejen po stránce fyzické, ale i psychické. Soutěžní trať měla 15 km a jednotlivé úlohy byly rozmístěny do městské aglomerace a přilehlých, kopcovitých terénů.

Cvičení se zúčastnilo 14 soutěžních týmů, skládajících se ze studentů vyšších a vysokých škol, ale i nezdravotnických týmů tvořených většinou z dobrovolných hasičů. Soutěž byla zahájena noční úlohou, která spočívala v zachraňování 40 pasažérů z převrženého autobusu. Na noční úlohu navazovalo denní kolo soutěže. Soutěžní družstva musela plnit jednotlivé úlohy v určitém časovém limitu a podle kritérií, jako je například správná diagnostika onemocnění nebo úrazu,  správné ošetření, směřování pacienta do zdravotnického zařízení atd. Součástí úloh byly i nečekané situace, například napadení posádky agresivním pacientem, zásah na vodní hladině, zásah na laně aj.

Naši školu reprezentovaly dva soutěžní týmy, složené ze studentů oboru Zdravotnický záchranář. Studenti druhého ročníku se umístili na sedmém místě, a studenti třetího ročníku na místě devátém.

Účastníkům soutěže děkujeme a gratulujeme!

 

SOS 2015 extreme
 
 
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 



Vyhledat v textu


Dnes je 15.10.2019
Unicredit bank

U KONTO


nemamkolej.cz